SRC - Valašská Rally Valmez

21.02.2021

První podnik šampionátu SRC 2021 zaměřený na Český šampionát otevřela Valašská Rally a na start se postavilo 48 posádek. Konkurence tak byla veliká a zvučná jména jezdců se ve startovce hezky vyjímaly. 140 km erzet bylo rozděleno do dvou etap a 16 měřených úseků.
V celkovém pořadí nebyly nejvýše jen vozy WRC, ale na pódium se propracovaly i dvě Slovenské posádky na vozech Hyundai i20 R5. Papírové předpoklady naplnil Bujáček Martin, který s dalším Hyundai i20, tentokrát WRC, obsadil nejvyšší příčku. Následovaný borci Homola Matěj a Kundlák Jan. Hyundai na Valašsku dominoval.
Za Bujáčkem v kategorii WRC dojel na Fordu Tomeček Libor, třetí příčku si vyjel opět s Hyundai Drga Radim. Stupně vítězů tedy kompletně České, i když zahraniční posádky si vedly taky dobře.
V kategorii erpětek jsem už ty nejrychlejší zmiňoval v rámci celkového pořadí, kteří zbytku pole ukázali svá záda z patřičné vzdálenosti. Na pódiu je doplnil ještě jezdec ze stáje Citroënu C3 Slavík Theodor, který jako jediný uhájil České barvy.
Ty rychlejší předokolky poháněné atmosférickou šestnáctistovkou a nebo i přeplňovaným motorem vyhrál Dlouhý Vladimír s Citroënem C2 S 1600 o téměř 6 minut před druhým Borgaccino Igorem sedlajícího Clio R3T. Další Citroën C2 dojel na bronzové příčce v rukou Moravce Jiřího.
Starší generace vozů WRC se zatím v celkovém pořadí příliš neprosadila, i když potenciál na to mají a svou rychlostí dokáží konkurovat i hodně rychlým moderním vozům R5. Snad se máme na co těšit do příští soutěže. Nejrychlejším jezdcem byl Adámek Ondřej s ikonickým Subaru Impreza WRC. Nebýt penalizace za nedojetou rychlostní zkoušku, mohl být souboj o první místo velice zajímavý. Takhle bral Zbořil Roman v uvozovkách jen druhé místo. Kousek za ním dojel Solar Milan na domácí Škodě Fabia WRC.
Myslím, že jsme byli svědky zajímavé soutěže s těžkými podmínkami na trati, kdy mokré cesty nemusely sedět každému a tak v příští rally můžeme na stupních vítězů vidět zase jiné jezdce. Vypovídá o tom i fakt, že více jak polovina posádek nedokázala soutěž dokončit bez super rally.
Doufám, že jste se na Valašce pobavili, zaznamenali úspěch a nebo nabrali motivaci do dalšího podniku. Každopádně děkujeme za účast a souboje na trati.

Autor článku : LABUDEK Michal
Vytvořte si webové stránky zdarma! Tento web je vytvořený pomocí Webnode. Vytvořte si vlastní stránky zdarma ještě dnes! Vytvořit stránky