SRC - Agrotec Petronas Rally Hustopeče

04.05.2021

Další asfaltová soutěž šampionátu SRC se odehrála na jihu Moravy, kam povětšinou posádky soutěžních vozů zavítají rády. Asfaltový povrch se v některých úsecích střídá se šotolinou, a protože většina ostrých kilometrů se jede mezi vinicemi, je asfalt pokryt nečistotami a prachem. To dělá soutěž atraktivnější, zábavnější pro posádky, ale na druhou stranu i zrádnější. Naštěstí počasí na této rally bylo hezké, bylo sucho, jen ranní rychlostní zkoušky byly navlhlé díky ranním přízemním mrazíkům a následného oteplení. Třináct erzet, dvě etapy, 107,2 měřených kilometrů a 37 posádek. To jsou hlavní čísla této soutěže.

V celkovém hodnocení vyhrál Vajďák Jiří s Citroenem C3 WRC, který druhému v pořadí Bujáčkovi Martinovi, který se na trati potýkal s problémy, ujel téměř o půl minuty. Martin sedlal Hyundai i20 WRC, zatímco třetí v cíli Kundlák Ján zajíždí velmi rychlé časy s Hyundai i20 R5, i když ani on se nevyhnul drobným zaváháním na trati.

WRC

Bujáček nabral časovou ztrátu už z úvodu rally, když se už na RZ 2 dvakrát vracel se svým vozem zpět na trať. Vajďák jel velmi rychle a držel si průběžné vedení, dokud se Bujáček nevydal na stíhací jízdu, kterou nechával všechny za svými zády a po RZ 4 se dostal do čela a i nadále urputně bojoval o první příčku s Vajďákem. Třetí Polák Wezowski Marek už měl větší ztrátu na čelo, ale musel si hlídat záda, odkud na něj nebezpečně číhal Tomeček Libor. Oba jmenovaní sedlali Ford Fiesta WRC. V polovině soutěže už vysoké tempo Polák neustál a havaroval. RZ 11 rozhodla o letošním vítězi, když Bujáčka postihly problémy a nabral 40 sekundovou ztrátu. Vajďák vyhrál, Bujáček byl druhý a ke konci soutěže se na třetí příčku vyhoupl Polák Zawisza Maciej na i20 WRC. Tomeček se nejspíš potýkal s technickými problémy, kdy bylo na jeho voze vidět, že nemá ten správný výkon.

R5 / Rally2

Tady od počátku diktoval Kundlák Ján s i20, ale za jeho zády nikdo extra nezaostával a tak se mohlo pořadí měnit během chvilky. A to se také dělo. Na průběžných stupních vítězů se vystřídalo hned několik jezdců, dokud se pole nestabilizovalo. Janek David na Fabii se chytnul druhého místa a Italský soutěžák Divincenzo Piero také s Fabii držel místo třetí, dokud nepřišla havárie na RZ 9. Kundlák a Janek si své pozice udrželi až do cíle a třetí příčku obsadil Woronecki Mirek z Polska a Fabii R5.

R3 / S1600

V silných předokolkách je jako ryba ve vodě Dlouhý Vladimír, který to tady dobře umí a v Hustopečích se ukázal s Hondou Civic. Na záda mu dýchal kolega z Polska Kajzar Slawomir na stejném voze. Řezníček Pavel na Citroenu DS3 hájil třetí místo. Bohužel oběma jezdcům v popředí nesedly erzety v polovině soutěže a po havárii museli využít superally. Do čela se posunul Řezníček Pavel stíhaný bratrem Řezníčkem Milanem a třetí místo si držel i přes penalizaci Dlouhý. Ke konci soutěže na poškozený chladič musel ještě odstoupit Řezníček Milan, když narazil do sloupku přední části svého vozu. Řezníček Pavel si připsal vítězství ve třídě, Dlouhý dojel druhý a Novosad Rostislav na Cliu třetí.

Old WRC

Začátek soutěže byl i v této třídě divoký, jezdci si měnili průběžné pozice a zhruba do poloviny soutěže nebylo patrné, že by některý jezdec měl zřejmou převahu. Kupili se chyby a posádky padaly do superally. Večeřa Lukáš s Fabii se ujal vedení, pronásledovaný Zbořilem Romanem na Citroenu a Solarem Milanem na Fabii, který neměl nejlepší start do soutěže. Ale udržel nervy na uzdě, zajížděl dobré výsledky a odměnou mu byla třetí příčka. Jelikož ve druhé polovině soutěže už k žádnému překvapení na trati rychlostních zkoušek nedošlo.

Celá soutěž měla od jezdců dobré ohlasy, až na noční rychlostní zkoušku, která byla opravdovým oříškem a vzhledem k absenci pouličního osvětlení, povětrnostních podmínek a temné noci, byla viditelnost velmi omezená i přes zapnuté výkonné světelné rampy.Na tratích SRC se těšíme opět na viděnou.

Autor článku: Michal Labudek

Vytvořte si webové stránky zdarma! Tento web je vytvořený pomocí Webnode. Vytvořte si vlastní stránky zdarma ještě dnes! Vytvořit stránky