SRC - Barum Czech Rally Zlín

18.08.2021

Máme letní období a to značí, že je tady nejúspěšnější česká rally Barum Czech Rally Zlín. Soutěžákům skončila dovolená a do Zlína zamířili na 14 rychlostních zkoušek rozdělených do dvou etap. Čekala tak na ně porce 110 km měřených úseků, na které jim převážně svítilo slunce.
S velkým náskokem zvítězil Martin Bujáček s i20 WRC před Romanem Zbořilem s Fabií WRC a Liborem Tomečkem s Fiestou WRC. Pětku nejrychlejších doplnil ještě Lukáš Večeřa s Fabií WRC a Karel Schamberger na C3 WRC.
WRC

Od začátku za to vzal Bujáček, který jel vysoké tempo, kterému se snažil stíhat Tomeček. Vladimír Kubíni se také držel, ale jen do doby, kdy na RZ 4 při projetí zatáčky zachytil o stromek, poškodil elektroinstalaci Fordu a ten následně začal hořet. Posádce se podařilo oheň uhasit a zachránit tak své soutěžní náčiní pro další boje po superally. Na třetí místo se vyhoupl Schamberger. Další změny v pořadí už nepřišly a tak si pro výhru jasně dojel Bujáček.
R5 / Rally2
České barvy na stupních vítězů hájil David Janek s Fabií, držel se nejvýše a za ním jel na stejném voze Španěl Daniel Rodriguez. Polský soutěžák Marek Sala s C3 už ztrácel na borce před sebou víc a na třetí příčce nahradil Michala Vašíčka, který musel využít superally, když se na Semetíně nevešel na most a skončil mimo cestu. Sala později také havaroval a do soutěže už nenastoupil. Posun na pódium tak zaznamenal Martin Capak. A aby ta bronzová pozice nebyla zadarmo, i Capak odstoupil pro požár auta zapříčiněnou technickou závadou. Pro třetí místo si dojel Arnošt Kaigl s Fiestou Rally2 a první dvě příčky zůstaly beze změny.

R3
Po sérii skvělých výkonů se nezadařilo Vladimíru Dlouhému, který poškodil svou Hondu Civic o keř tak závazně, že na erzetě musel zastavit a ukončit jízdu. Do čela se dostal Milan Řezníček a jen o pár sekund vedl před Pavlem Řezníčkem. Dal se tak očekávat bratrovražedný souboj. Pavel se ujal za nedlouho vedení, ale problémy na Semetíně ho opět odsunuly za Milana. Pavel zavelel ke stíhací jízdě a v desáté RZ se vrátil do vedení, které udržel až do cíle před Milanem. Dlouhý dojel třetí.

Old WRC
Na prvních příčkách se v průběhu rally měnily pozice. Do soutěže vlažně vstoupil Zbořil, který ale nabýval na jistotě a pomalu se pořadím posouval výše, až na stupínek nejvyšší. Za sebou nechal Večeřu a Ondřeje Adámka.

Barumka byla opět těžkou soutěží a mnoho posádek využívalo superally. Příští podnik šampionátu zavítá do Vyškova a bude to lépe bodovaný sprint.

Autor článku: Michal Labudek

Vytvořte si webové stránky zdarma! Tento web je vytvořený pomocí Webnode. Vytvořte si vlastní stránky zdarma ještě dnes! Vytvořit stránky