SRC - Partr Rally Vsetín sprint

17.10.2021

Česká virtuální sezóna se nám blíží ke svému konci a je potřeba poctivě sbírat každý bodík. O to víc je ceněný zvýšený bodový koeficient, jako tomu bylo i v tomto případě. Jednodenní soutěž čítala 7 erzet a 73,5 ostrých kilometrů.
Celkové pořadí opanovali jezdci s nejrychlejšími WRC vozy a tak se vrhneme rovnou na tuto třídu, kde od počátku vládne Martin Bujáček. Ale i ten někdy chybuje a tentokrát mu nevyšel Šumbark a propadl se mimo pódium. Otěže převzal další rychlý jezdec Libor Tomeček. Maciej Zawisza byl druhý a Karel Schamberger třetí. Ve druhé polovině rally zatroubil k útoku Bujáček a pomalu se prokousával pořadím nahoru. Zlomová byla poslední erzeta, po které se zamíchalo konečné pořadí v cíli. Bujáček jel bez chyb a dojel si pro výhru. Zawisza uhájil druhé místo a Tomeček klesl na místo třetí, když těsně před cílem skončilo jeho auto v hodinách.

Ve třídě Rally2 se od startu rally posádky na popředí vydatně střídaly. Daniel Rodriguez, David Janek, Martin Čapák a Michal Vašíček od sebe byli na dostřel a každá chyba značně zamíchala pořadím. Ze zadní pozice dění před sebou sledoval Michal Labudek a vyčkával, jak se bude soutěž dal vyvíjet. Čapák na rychlostní zkoušce poškodil zavěšení předního kola a začal ztrácet na čelo třídy. Výhru si vyjel Rodriguez před Vašíčkem a třetí místo vybojoval Labudek.
Silné předokolky měly karty od počátku rozdány a vše se jevilo tak, že si Vladimír Dlouhý dojede pro další výhru. Ale výsledky se počítají až po projetí cílové rampy a to se tomuto jezdci nepodařilo. V poslední zkoušce havaroval. Výhru si tak připsal Karel Sojka, který na Dlouhého dotíral a nenechal ho na tratích vydechnout. Milan Řezníček skončil po stabilním výkonu druhý a jako třetí byl klasifikován Dlouhý i přes časovou penalizaci SR.

Staří wrcaři si zamíchali pořadím sami, protože umístění ve třídě hodně ovlivnily výpadky jezdců. Už po třech rychlostních zkouškách byli jen dva jezdci bez penalizace za SR. Vedoucí Ondřej Adámek měl dostatečný náskok, aby svou pozici v cíli přetavil na vítězství. Milan Solar dojel druhý a třetí skončil Roman Zbořil s časovou penalizaci SR.
Poslední podnik šampionátu nás čeká za nedlouho a tam se bude rozhodovat o letošních mistrech. Těšte se do Pačejova.

Autor článku: Michal Labudek

Vytvořte si webové stránky zdarma! Tento web je vytvořený pomocí Webnode. Vytvořte si vlastní stránky zdarma ještě dnes! Vytvořit stránky