SRC – Rallye Šumava Klatovy

27.03.2021

Ve znamení superally...

2. soutěž šampionátu SRC 2021 zavítala do části republiky pro rally zaslíbené, konkrétně do Klatov a jeho okolí. Na tuto známou a dobře hodnocenou rally se přihlásilo celkem 47 posádek, které si chtěli poměřit své síly na 89 měřených kilometrech rychlostních zkoušek. Na rozdíl od předchozích podniků se soutěž nejela jen na asfaltových cestách. Celá první etapa se jela na šotolině a pro pořadatele i závodníky to byla velká zkouška zařadit tyto nové úseky do soutěže. Druhá etapa se pak již odjela na známých asfaltových erzetách. Podmínky na trati byly obtížné. Převážnou část soutěže pršelo a tak byly tratě mokré nebo vlhké, až poslední sekce celé rally se odjela na suchém asfaltu.

V celkovém hodnocení a zároveň v kategorii vozů WRC se na pódiu umístili známí borci. Polský soutěžák Zawisza Maciej vyhrál jen o čtyři sekundy před druhým v pořadí Bujáčkem Martinem a dalších zanedbatelných devět sekund ztratil Tomeček Libor. Špička tak ukázala svou vyrovnanost a vyhrát mohl prakticky kdokoliv z nich, záleželo jen na chybách na trati. Bujáček sice vezl svůj vůz Hyundai i20 WRC k vítězství, ale velké jezdecké chyby ho o výhru připravily, když nasbíral hodně času zbytečně. V poslední erzetě to také nevyšlo Tomečkovi, který udělal chybu ve vracáku a musel znovu startovat motor. To byl taky ztracený čas, který rozhodl o vítězi rally.

V kategorii rally2, R5 a produkčních aut se nikdo z domácích jezdců na pódium nedostal. Slovák Homola Matěj vyhrál s dostatečným náskokem před Nizozemcem Lacedaemon Leonidadem a Belgičanem Phlypo Jochenem. Ani tito borci se na tratích nevyvarovali menším chybám, ale jinak z jejich výkonu čišila spokojenost. O obtížnosti podmínek v Klatovech vypovídala také tabulka jezdců, kteří museli využít superally, kterých byla většina, respektive více než polovina.

Kategorie výkonných předokolek R3 a S1600 se také potýkala s velkým počtem odstoupených jezdců jako vyšší kategorie. Bez superally dojeli do cíle pouze dva jezdci a ti obsadili první pozice v pořadí Sznajderski Mateusz z Polska a Sojka Karel. Třetím byl Řezníček Pavel, který i přes penalizaci udržel pódium. Jeho odstoupení bylo tak trochu smůlou, když havárie přišla asi 50 metrů před koncem poslední rychlostní zkoušky.

Ještě vtipnější situace nastala mezi starými vozy WRC. Pro své vítězství si dojel Zbořil Roman, který jako jediný dokázal svůj dvoulitrový přeplňovaný speciál Citroen C4 WRC dovézt do cíle bez odstoupení. Druhý skončil Solar Milan s Fabií WRC a třetí Sklenařík Michal s Focusem WRC.Pro mnoho soutěžáků byla tato rally noční můrou. Nyní máte pár týdnů na opravu svých závoďáků, analyzování chyb, vylepšení jízdního stylu a celkovou přípravu na další podnik šampionátu, kterým bude Rallye Český Krumlov, která je už po dlouhá léta také známa pro svou vysokou obtížnost.

Děkujeme za účast a v Krumlově nashledanou...

Autor článku: Michal Labudek

Vytvořte si webové stránky zdarma! Tento web je vytvořený pomocí Webnode. Vytvořte si vlastní stránky zdarma ještě dnes! Vytvořit stránky