SRC - Rallysprint Kopná

27.07.2021

Krátká jednodenní soutěž se v šampionátu objevila poprvé a byla až jako šestá v pořadí. Za to dostala vyšší koeficient 1,5. Novou výzvu přijalo celkem 39 posádek a většina z nich si na trati počínali dobře a zvládli těžkých ostrých 33,6 km, rozložených do šesti asfaltových rychlostních zkoušek. Letní krásné počasí nabídlo jen suchý asfalt, což posádky určitě vítali a o to víc se jelo na hraně. Na chyby nebyl čas.
V celkovém pořadí to všem natřela babička Škoda Fabia WRC, se kterou Lukáš Večeřa porazil i silnější vozy novější specifikace. Jen tři sekundy za ním dojel Polák Maciej Zawisza na Hyundai i20 WRC a třetí příčku bral Libor Tomeček s Fordem Fiesta WRC. Pěkný výsledek s Polem R5 zajel Nizozemec Leonid Lacedaemon, který se umístil čtvrtý a za ním David Janek na Fabii R5 evo.

S novým veércéčkem se nejlépe na tratích popasoval Maciej Zawisza a s výjimkou prvního měřeného úseku se chytil šance a držel se na vedoucí příčce, před Liborem Tomečkem, který to na něj zkoušel, ale ten správný recept nenašel a v cíli zaostal o třináct sekund. Vladimír Kubíni dojel třetí.

Třída RC2 nabídla startovní listinu téměř dvojnásobnou oproti předchozí skupině RC1 a tady byl tím nejrychlejším Leonid Lacedaemon, který nastavil vysoké tempo, jemuž stíhal jen David Janek s Fabií, jehož ztráta na první pozici byla osmnáct sekund. To třetí v cíli Michal Labudek zaostal už o minutu více, i když se na trati potýkal s problémy a hned na úvod druhé sekce vyletěl se svou C3 R5 mimo trať a poškodil řízení. O sedm sekund se tak udržel před čtvrtým Michalem Vašíčkem a dalších osm sekund ztratil Polák Mirek Woronecki.
Třída silných předokolek se velké oblibě netěší a jelo zde pouze pět posádek. Vladimír Dlouhý vyhrál stylem start cíl a nechal za svými zády Karla Sojku o osmnáct sekund, který do rally vstoupil vlažně a postupně se prokousával dopředu pozici po pozici. Bronz získal Milan Řezníček.

Staré speciály WRC opanovala trojice Lukáš Večeřa, Roman Zbořil a Alex Markvart. Tito borci do soutěže vstoupili v tomto pořadí a ve stejném pořadí také dojeli do cíle. Ze sedmi vozů WRC, dojeli bez superally čtyři.
Kopná byla krátká, ale za to výživná a kdo chtěl pomýšlet na pódium, musel být maximálně soustředěný až do cíle a tlačit maximum. Ani na začátku srpna si neodpočinete, nové zápolení bude na tratích slavné Barum Czech rally Zlín.

Autor článku: Michal Labudek

Vytvořte si webové stránky zdarma! Tento web je vytvořený pomocí Webnode. Vytvořte si vlastní stránky zdarma ještě dnes! Vytvořit stránky